Rekrutacja do pierwszej klasy
- Szczegóły
Na obrazku znajdziecie Państwo terminy składania dokumentów do pierwszej klasy
Informuję, że do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Izbicku zostały zakwalifikowane dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. Klasa będzie liczyć 24 uczniów. Proszę dotrzymać terminu potwierdzenia zgłoszenia dziecka do szkoły - 19 kwietnia. Dzieci zamieszkałe poza obwodem nie mogą być przyjęte ze względu na brak miejsc. Lista uczniów dostępna jest w szkole.
XXX konkurs Śląskie Beranie
- Szczegóły
Wyniki XXX Wojewódzkiego Konkursu Śląskie Beranie
P R O T O K Ó Ł Izbicko, 26.04.2024 r.
XXX Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”,
który odbył się w dniu 26.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Franciszka Myśliwca w Izbicku
Komisja w składzie:
- prof. Małgorzata Iżykowska
- prof. Lidia Przymuszała
- prof. Teresa Smolińska
- prof. Dorota Świtała-Trybek
- Anna Bannert
- Helga Bieniusa
- Maria Lepich
- Agnieszka Skucha
- Krystian Czech
po wysłuchaniu gawędziarzy postanowiła przyznać miejsca:
SCENKI RODZAJOWE
- PRZEDSZKOLA
- Publiczne Przedszkole nr 3 w Gogolinie, „Wyprawa na pozimki – Biołoł Dama z Zakrzowskiej Szpicy”, opiekun: Gizela Sapok
- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Większycach, oddział zamiejscowy Poborszów
"Od ziarynka do pecynka", opiekun: Sabina Gabor - Publiczne Przedszkole w Pokrzywnicy przy ZSP w Pokrzywnicy, "Śląski Hilary", opiekun: Małgorzata Cichoń
KLASY I-III
-
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Żędowicach, "Przi szkubaniu", opiekun: Anita Stachowska
- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krośnicy, "Ślązołk sie rodzi", opiekun: Wioletta Klyszcz
- ZSP w Pokrzywnicy, oddział zamiejscowy w Łężcach, "Geburstag u Skarbnika", opiekun: Iwona Czok
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogówku, "Tanc dyla", Opiekun: Joanna Okoń
- ZSP- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy, "Wiejski monitoring",
opiekun: Jolanta Fundakowska - ZSP Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dobrzeniu Wielkim, "Na gospodarce u ołmy i ołpy", opiekun: Anna Świtała
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, "Zaproszynie, Hochzajt", opiekun: Magdalena Jonderko
KLASY IV-VI
-
- Szkoła Podstawowa im. F. Myśliwca w Izbicku, "Ło Ślunskim Beraniu",
opiekun: Violetta Besz, Aneta Kurek - ZSP-Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy, "Klachule", opiekun: Katarzyna Damrat
- Społeczna Szkoła Podstawowa w Mechnicy, "Lukatoł Warszawianka na Śląsku", opiekun: Krystyna Cichon
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Zdzieszowicach, "Złote gody", opiekun: Alicja Kałuża
- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Otmicach, "Marzanna i goik", opiekun: Jolanta Lamm, Aneta Kurek
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Żędowicach, " Co mo kartofel do kartofelsalatu?- ślunski kartofel", opiekun: Karol Graca
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogówku, "Paket z rajchu", opiekun: Joanna Okoń
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie, "Wodzionka", opiekun: Sylwia Jasik
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Januszkowicach, "Fotowoltaika u ołmy Kristy", opiekun: Dominika Mateja
- SP nr 1 Głogówek, "Indyk a puta - jakoł to różnica je", opiekun: Ramona Dyla
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Landzmierzu, "Szkoła za naszych starzików", opiekun: Beata Urbańczyk
- Szkoła Podstawowa im. F. Myśliwca w Izbicku, "Ło Ślunskim Beraniu",
KLASY VII-VIII
-
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Żędowicach, " Od pogana do chrześcijana",
opiekun: Jolanta Baron - Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku, "Wczasy", opiekun: Ramona Dyla
- Szkoła Podstawowa w Twardawie, "U nałs doma świniobicie", opiekun: Daria Lęcznar
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, "Bezuch u ołmy", opiekun: Anna Pospiech
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Żędowicach, " Od pogana do chrześcijana",
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE I DOROŚLI
-
- Wesołe emerytki (Bernadeta Wieliczko, Jolanta Lamm, Renata Krawczyk, Martyna Krawczyk), "Ftoroł wygro?"
- Zespól Szkół w Głogówku, "Sobotni poranek na gospodarce", opiekun: Irena Czaja
WYSTĘPY INDYWIDUALNE
- PRZEDSZKOLA
- Paulina Siemska, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krośnicy, "Swaczyna",
opiekun: Sabina Warzecha - Szymon Waloszek, Publiczne Przedszkole w Większycach przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Większycach, "Zygrodka mojej mamy", opiekun: Karina Plottek
- Herman Wowra, Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy, "Zygródka mojyj Ołmy", opiekun: Barbara Strokosz
- Anna Porada, Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie – filia Zakrzów, "Moja Matula", opiekun: Sabina Broj
- Maximilian Kunert, Niepubliczne Przedszkole „Przedszkole w Ogrodzie” w Kamionku, "Sztres ze szkołom", opiekun: Anna Maciołek
- Julia Wencka, Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy, oddział zamiejscowy w Kadłubcu, "Majowi stromik", opiekun: Brygida Kolendo
- Aleksander Musz, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Otmicach, "Ołma mi pszaje", opiekun: Żaneta Klimek
- Paweł Gorzel, Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie – filia Zakrzów, "Kopciuszek", opiekun: Sabina Broj
- Weronika Marks, Publiczne Przedszkole przy ZSP w Pokrzywnicy, "Kaczyca Dziwoczka", opiekun: Dagmara Adamczyk
- Natalia Nowak, Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy, oddział zamiejscowy w Kadłubcu, "Szkubanie piyrza", opiekun Brygida Kolendo
- Laura Szotka, Przedszkole w Izbicku, "Sczynśliwy człowiek", opiekun: Bernadeta Michalik
- Paulina Siemska, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Krośnicy, "Swaczyna",
KLASY I-III
-
- Lena Heinisz, Szkoła Podstawowa w Biedrzychowicach, "Sobotniy zamiataniy", opiekun: Gabriela Kobiałka
- Sebastian Szyszka, Szkoła Podstawowa w Izbicku, "Konsek mojego życioł",
opiekun: Danuta Cholewa - Anna Brzezina Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem, "Ekologia po naszymu", opiekun: Katarzyna Kasperek
- Agata Szczotka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kielczy, "Do lasa",
opiekun: Gabriela Gosztyła - Filip Kamiński, Szkoła Podstawowa w Biedrzychowicach, "Jak to za dołwnygo piyrwi było", opiekun: Gabriela Kobiałka
- Zofia Stępień, Szkoła Podstawowa w Izbicku, "Nasz nowy stary piec",
opiekun: Agnieszka Stępień - Eliza Wacławczyk Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w im. Jana Brzechwy w Gogolinie, "Szkubaniy piyrza", opiekun: Sylwia Jasik
- Szymon Kozioł Zespół Szkolno- Przedszkolny w Otmicach, "Szpica",
opiekun: Jolanta Lamm - Bartłomiej Szczotka, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kielczy, " Spływ Mala Panom", opiekun: Gabriela Gosztyła
- Honorata Krettek, Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej, "Gryfny Maj", opiekun: Krystyma Majnusz
- Natalia Mikosz, Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej, "Wielkanoc dołwni", opiekun: Anna Szproch
- Tim Drescher, ZSP- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy, "I jak Ignacowa Izba", opiekun: Jolanta Fundakowska
- Zuzanna Smiatek, PSP w Żyrowej, "Dzieszowickoł bariera", opiekun: Alicja Kałuża
- Jakub Glagla, ZSP- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokrzywnicy, "Ślonskie małpice", opiekun: Jolanta Fundakowska
KLASY IV-VI
-
- Aleksandra Mróz, Szkoła Podstawowa w Izbicku, "Połlynie żuru",
opiekun: Aneta Kurek - Judyta Sowa, Zespół Placówek Oświatowych- PSP w Kadłubie, "Lauba",
opiekun: Angela Szewczyk - Julia Blaut, Publiczna Szkoła Podstawowa w Malni, "Darymni futer, czyli coch robiła u ołmy” , opiekun: Urszula Nowak, Mariola Więckowska
- Kamil Garczorz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żędowicach, "Urodzony rolnik", opiekun: Jadwiga Breguła
- Stella Sladek, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nakle, "Hadyrlok",
opiekun: Małgorzata Beger - Marcin Segrodnik, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Większycach, "Fajery, ach te fajery...", opiekun: Beata Urbańczyk
- Aleksandra Mróz, Szkoła Podstawowa w Izbicku, "Połlynie żuru",
KLASY VII-VIII
-
- Oliwia Staffa, Szkoła Podstawowa nr 1 w Głogówku, "O witaminach i ziołach", opiekun: Ramona Dyla
- Dawid Grajcki, Szkoła Podstawowa w Biedrzychowicach, "Piyrszy ołto we wsi", opiekun: Gabriela Kobiałka
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE I DOROŚLI
-
- Emilia Kania, Zespół Szkół w Głogówku, "Starziki", opiekun: Irena Czaja
- Amelia Kosz, Zespół Szkół w Głogówku, "Hanys i Hilda, czyli randka po śląsku", opiekun: Irena Czaja
- Laura Pohl, Głogówek, "Tłusty fleky"
- Anna Kuhnert, Otmice, "Żniwioki"
W konkursie wzięło udział: 10 przedszkoli (31 przedszkolaków), 23 szkoły podstawowe 1 ponadpodstawowa i 6 dorosłych. Razem- 159 uczestników w scenkach i 37 uczestników w występach indywidualnych, których przygotowywało 45 opiekunów.
Za organizatorów – nauczycieli SP w Izbicku
Sylwester Kuczma - dyrektor
Patronat honorowy nad konkursem sprawowali:
- Wojewoda Opolski- Monika Jurek
- Marszałek Województwa Opolskiego- Andrzej Buła
- Opolski Kurator Oświaty- Michał Siek
- Starosta Strzelecki- Józef Swaczyna
- Wójt Gminy Izbicko- Brygida Pytel
Patronatu medialnego udzieliły:
- Radio Opole,
- Radio DOXA,
- Nowa Trybuna Opolska,
- Opolski Gość Niedzielny
- Strzelec Opolski.
Nagrody ufundowali:
- Wójt Gminy Izbicko
- Marszałek Województwa Opolskiego
- Starosta Strzelecki
- LHOIST Tarnów Opolski
- Bank Spółdzielczy w Leśnicy, oddział w Izbicku
- LABTAR Tarnów Opolski
- Parafia Izbicko, ks. Piotr Bałos
- Muzeum Wsi Opolskiej
- Kwiaciarnia "Danusia" Adam Baksik
- Opolski Kurator Oświaty
Pozostali sponsorzy, którzy wydatnie pomogli w organizacji konkursu:
- DEL VILLAGIO restauracja z Izbicka
- PPHU „Piekarnia Grabowski” Edyta Grabowska
- PARTNERBAU Rafał i Krzysztof Wacławczyk
- Kwiaciarnia OGRÓD Wężyk Kornelia, Helena Czyżewska
- Przedszkole w Izbicku
- Rodzice
Transmisja konkursu dostępna na kanale
https://www.youtube.com/watch?v=89ASm5F8fEM
Godziny dostępności nauczycieli
- Szczegóły
Godziny dostępności na potrzeby konsultacji rodziców i uczniów
W tygodniu, w którym jest zebranie/konsultacje dla rodziców godzina dostępności dla rodziców realizowana jest w czasie zebrania, nie odbywa się w wyznaczonym przez nauczyciela dniu. Nauczyciel jest dostępny w czasie zebrania/konsultacji.
7.09.2023 r. – spotkanie informacyjne (czwartek)
24.10.2023 r.- wywiadówka
5.12.2023 r.- konsultacje indywidualne, informacja o przewidywanych ocenach śródrocznych
09.04.2024 r. - wywiadówka
14.05.2024 – konsultacje indywidualne, informacja o przewidywanych ocenach końcoworocznych
Imię i nazwisko nauczyciela dzień tygodnia i godzina
- Sylwia Baron__________________ środa 12.40-13.40
- Violetta Besz__________________ wtorek 13.35-14.35
- Aneta Cesarz__________________ środa 14.25 - 15.25
- Danuta Cholewa________________ środa 10.40-11.40
- Monika Czajka_________________ wtorek 7.00-7.30, czwartek 7.00-7.30
- Bernadeta Długosz______________ czwartek 30-16.00
- Joanna Kraik___________________ piątek 8.30-9.30
- Kuczma Sylwester______________ poniedziałek 10.35-11.35
- Aneta Kurek___________________ poniedziałek 11.30-12.00, środa 14.25-14.55
- Marzena Mróz_________________ czwartek 11.30 - 12.30
- Marzena Ostapiuk______________ środa 10:35 – 11:05
- Aleksandra Podsadni____________ poniedziałek 7.45 - 8.45
- Małgorzata Pyto________________ piątek 12.30-13.30
- Mirosława Szylicka _____________ środa 7.55 - 8.55
- Anna Tesarewicz_______________ piątek 11.45 - 12.45
- Elżbieta Toth-Mazur ____________ czwartek 7.55 - 8.55
- Anna Wrzeciono________________ piątek 7.30 - 8.00
- Jolanta Woś-Radziej_____________ środa 12.00 - 12.30